You are here: Home Srpska liga SLAVLJE DOMAĆINA Moravac ORION - Trstenik PPT 1:0

Srećna slava i živeli ! - Katalog od 18.11. do 20.12.

Katalog SREĆNA SLAVA od 18. novembra do 20. decembra.

Slavska akcija od 18. do 21. novembra

Slavski vikend u svim ORION Marketima od subote 18. do ponedeljka 21. novembra.

Otvoren Novi ORION Market u Grdelici

U Grdelici je otvoren novi, 24. u lancu ORION Marketa.

Najslađa akcija u ORION Marketima

Najslađa akcija u svim ORON Marketima.

nedelja, 20 avgust 2017 20:25

SLAVLJE DOMAĆINA Moravac ORION - Trstenik PPT 1:0

Fudbaleri Moravca ORION pobedom su otvorili sezonu na srpskoligaškom Istoku i najavili još jednu uspešnu sezonu.

SRPSKA LIGA ISTOK - 1. KOLO

MORAVAC ORION - TRSTENIK PPT 1:0

Strelac: 1:0 Karović u 19. minutu (autogol) za Moravac ORION - Sportsi centar ORION, gledalaca: 200, sudija: Stefan Ćirić (Pirot) 7, žuti kartoni: Đenić, Mlarko Mladenović (Moravac ORION), M. Milovanović (Trstenik PPT).

MORAVA ORION: Miodrag Mladenović 7, M. Ilić 7,5, S. Đokić 7, Selimović 7 (Marko Mladenović -), Stojanović 7,5, Marinković 7,5, Slavković 7,5 (Đenić -), A. Stanković 7, Ž. Stanković 7, Stefanovi7, Nikolić 7 (Kostić 7,5).

TRSTENIK PPT: Miodragović 7,5, Apostolović 6,5, Popović 6,5, Pantelić 6,5, Vukosavljević 6,5, Karović 6,5, Radivojević 7, M. Milovanović 6,5, Vasiljević 6,5 (Perčevć 6,5), N. Milovanović 7, Vasić 6,5 (Srejić -).

Igrač utakmice: Marko Ilić (Moravac ORION)

Na otvaranju sezone u Mrštanu derbi kola i duel rivala čije su utakmice i u ranijim sezona uvek donosile neizvesnost.

U duelu sa tradicionalno neugodnim rivalom, Moravac ORION je osvojio sva tri boda i na najbolji način započeli novu sezonu.

Posle početne ofanzive domaćina gol odluke postignut je u 19. minutu. Slavković je prošao po desnoj strani, centrirao, nespretno je reagovao Karović u pokušaju da izbaci loptu i plasirao je u mrežu svog tima.

Do odmora još dve prilike za domaćina. Marko Ilić je u 25. minutu sa ivice šesnaesterca šutirao tik iznad prečke, a u 37. minutu Žarko Stanković je bio sam na šutu, ali je golman Miodragovič vrhovima prstiju uspeo da zahvati loptu koja se od statice odbile u korner.

U nastavku su gosti zaigrali angažovanije, ali i otvorili prostor za brze akcije domaćina.

U 69. minutu Radivojević je imao priliku, ali je golman Mladenović pravovremenom intervencijom otklonio opasnost po gol domaćina. U 82. minutu najbolju priliku na utakmici imao je kapiten Moravca Orion Stefanović, šutirao je sam iskosa sa sesne strane sa 7-8 metara, ali je golman MIodragović bio siguran. Posle kornera najviši u skoku bio je Kostić, ali je lopta završila tik iznad prečke.

"Stavovi izneti u podržanom medijskom projektu nužno ne izražavju stavove organa koji je dodelio sredstva."

• REVIJA GOLOVA Moravac ORION - Radan 4:2
    REVIJA GOLOVA Moravac ORION - Radan 4:2 U komšijskom derbiju dva poptuno različita poluvremena: Moravac ORION dominantan u prvom delu igre, Radan bolji u nastavku meča.
  • SERIJA BEZ KRAJA Jedinstvo (Bošnjace) - Ozren 3:1
    SERIJA BEZ KRAJA Jedinstvo (Bošnjace) - Ozren 3:1 Osma uzastopna pobeda Jedinstva iz Bošnjaca u prvenstvu Srpske lige Istok dovela je Bošnjačane (barem na jedan dan) do 2. mesta na tabeli.
  • SEDMA U NIZU Radan - Jedinstvo (Bošnjace) 0:2
    SEDMA U NIZU Radan - Jedinstvo (Bošnjace) 0:2 U komšijskom i derbiju opštine Lebane pobeda i to sedma uzastopna u ovoj sezoni ekipe Jedinstva iz Bošnjaca. Radan završio meč sa 9 igrača.
  • SRPSKA LIGA ISTOK Jedinstvo (Paraćin) - Moravac ORION 2:0
    SRPSKA LIGA ISTOK Jedinstvo (Paraćin) - Moravac ORION 2:0 Fudbaleri Jedinstva iz Paraćina su tek u završnici meča uspeli da slome otpor borbenih gostiju iz Mrštana u jednom od derbija 13. kola Srpske lige Istok.
  • PUČE PETARDA Moravac ORION - Timok 5:0
    PUČE PETARDA Moravac ORION - Timok 5:0 U duelu bivših prvoligaša igra mačke i miša, a uz pet golova Mrštanci su imali još nekoliko odličnih prilika da pobedu učine još ubedljivijom.   SRPSKA LIGA ISTOK - 12. KOLO MORAVAC ORION - TIMOK 5:0 Strelci: 1:0 Stefanović uu 31., 2:0 Stefanović u 38., 3:0 Bogdanović (autogol) u 68., 4:0 Nikolić u 79., 5:0 Nikolić u 82. minutu - Sportski centar ORION, gledalaca: 200, sudija: Dimitrije Milenković (Trstenik) 7, žuti kartoni: Spasovski, Ćirić, Nikolić (Timok). MORAVAC ORION: Mladenović 7, Milan Đenić 7, S. Đokić 7 (Miloš Đenić -), S. Ilić 8, Stojanović 7,5, Nikolić 8, Ž, Stanković 7,5, A. Stanković 7 (Marković -), N. Đokić 7 (M. Ilić 7), Stefanović 8, M. Đokić 7 TIMOK: Petrović 6,5, Milanovski 5,5 (Todorović 5,5), Spasovski 6, Ćirić 6,5, Bogdanović 5,5, Pašić 5,5 (Badicović -), Rajković 6, Jonović 6, Nikolić 5,5, Rošević 5,5, (Todorov 5,5), Trukić 5,5. Igrač utakmice: Vladimir Stefanović (Moravac ORION) Bivi prvoligaši predstavili su se ljubiteljima fudbala u Mrštanu u različitim izdanjima. Domaćin silan, stalno u napadu sa željom da pobedom "overi" osvajanje sva tri boda na gostovanju u Jagodini. Zaječarci su na drugoj strani i posle gostovanja u Sportskom centru ORION bez pobede, ali i bez nade da se…