You are here: Home Srpska liga Radan prekinuo seriju Bošnjačana pobedom u komšijskom derbiju

Radan prekinuo seriju Bošnjačana pobedom u komšijskom derbiju

Razbi se i krčag Bošnjačana i to baš u komšijskom derbiju, u duelu sa Radanom iz Lebana.

SRPSKA LIGA ISTOK - 26. KOLO

JEDINSTVO (BOŠNJACE) - RADAN 0:3

Strelci: 0:1 Kostić u 14. 0:2 Kostić u 63., 0:3 Kostić u 90. minutu - Stadion Jedinstva u Bošnjacu, gledalaca: 200, sudija: Jovan Nedeljković (Leskovac), žuti kartoni: Danić, Cakić, M. Kostić, Petrović, N. Kostić (Jedinstvo), Stojković, Momčilović, Dodić, Radenović (Radan).

JEDINSTVO: Danić, Cakić, Mirković (Stojanović), D. Stanković (Đorđević), Grujić, N. Kostić, Mitrović, M. Kostić, Sretković (Vojisavljević), Petrović, Z. Stanković.

RADAN: M. Mitić, Dodić (Nedeljković), Grozdanović (Krivošija), I. Mitić, Radenović, Milošević (Cvetković), Momčilović, Kostić, Stojković, Stanković, Dojčinović.

Igrač utakmice: Stefan Kostić (Radan)

Komšijski derbi doneo je žestoku i bespoštednu borbu za svaku loptu, a čak 8 žutih kartona svedoči da rivali nisu štedeli jedni druge.

Lebančani su bolju igru krunisali golovima izuzetno raspoloženog Stefana Kostića koji je sa tri gola predvodio Radan do pobede.

Ovim porazom prekinuta je serija Jedinstva od 23 utakmice bez poraza i to u komšijskom derbiju, u duelu ekipa sa teritorije opštine Lebane.

• SRPSKA LIGA ISTOK Radnički (Svilajnac) - Moravac ORION 3:0
    SRPSKA LIGA ISTOK Radnički (Svilajnac) - Moravac ORION 3:0 Dobro su gosi otvorili meč, u prvih pola sata igre stvorili nekoliko prilika, pogodili i stativu i onda - stali, da bi na kraju doživeli i ubedljivi poraz.
  • SRPSKA LIGA ISTOK Dunav - Jedinstvo (Bošnjace) 0:1
    SRPSKA LIGA ISTOK Dunav - Jedinstvo (Bošnjace) 0:1 Do treće uzastopne prvenstvene pobede fudbaleri Jedinstva stigli su golom Nikole Arsića u 23. minutu duela u Prahovu.
  • KAZNA ZA PROMAŠAJE Moravac ORION - Budućnost (Popovac) 1:3
    KAZNA ZA PROMAŠAJE Moravac ORION - Budućnost (Popovac) 1:3 Promašili su Mrštančani bar pet stopostotni prilika i penal, pogodili prečku, a na kraju svoju sudbinu zapečatili autogolom u duelu koji je sjajnim odbranama obeležio golman Milanović. SRPSKA LIGA ISTOK - 8. KOLO MORAVAC ORION - BUDUĆNOST (POPOVAC) 1:3 Strelci: 0:1 Stojković u 21., 0:2 Jovanović u 37., 1:2 M. Đokić u 60., 1:3 Gorčić (autogol) u 71. minutu - Sportski centar ORION, gledalaca: 300, sudija: Nemanja Mitrović (Prokuplje) 7, S. Ilić, Gorčić, Mladenović, Stojanović (Moravac Orion), Jovanović, Stanojević, Milošević (Budućnost). MORAVAC ORION: Mladenović 5,5, M. Ilić 5, Đenić 6,5 (Slavković 6,5), S. Ilić 7, Stojanović 5, Marinković 5 (Ž. Stanković 6,5), Nikolić 6,5 (N. Đokić 5,5), A. Stanković 6, Gorčić 5, Stefanović 6,5, M. Đokić 7. BUDUĆNOST: Milanović 9, Marković 6, Milošević 6, Mitić 6,5, Krstić 6, Ivanović 6, Prokić 7 (Miletić 6), Jovanović 6,5, Stojković 7, Lazarević 7 (Ćirić -), Stanojević 6,5 (Trajković -). Igrač utakmice: Ivan Milanović (Budućnost) Sva nepisana fudbalska pravila dobila su potvrdu ovog popodneva u Mrštanu. Domaćin je napadao, stvarao i po dve stopostotne prilike za gol u jednoj akciji ali je Ivan Milanović na golu Budućnosti pravio čuda i uz 5 "zicera" odbranio i penal. Krenimo redom: u 4. minutu NIkolić šutira posle…
  • LEBANČANI ZAUSTAVLJENI Trstenik PPT - Radan 4:1
    LEBANČANI ZAUSTAVLJENI Trstenik PPT - Radan 4:1 Serija fudbalera Radana od 6 utakmica bez poraza (4 pobede i dva remija) prekinuta je na gostovanju u Trsteniku.
  • DRUGA U NIZU Jedinstvo (Bošnjace) - Radnički (Svilajnac) 3:1
    DRUGA U NIZU Jedinstvo (Bošnjace) - Radnički (Svilajnac) 3:1 Važnu pobedu na gostovanju u Popovcu fudbaleri Jedistva su "overili" pobedom u duelu sa Radničkim iz Svilajnca.