You are here: Home Srpska liga Srpska liga Istok - pregled utakmica 25. kola

Srpska liga Istok - pregled utakmica 25. kola

Ista meta - isto odstojanje na vrhu tabele. Paraćinci pobedom u Žitoradji napravili korak ka opstanku u Srpskoj ligi Istok.

SRPSKA LIGA ISTOK - IZVEŠTAJI SA UTAKMICA 25. KOLA

DJERDAP - MORAVAC ORION 2:1

Strelci: 0:1 Ćirić u 29., 1:1 Sandulović u 38. iz jedanaesterca, 1:2 Modoranović u 45. minutu - Kladovo, gledalaca: 500, sudija: Aleksandar Ilić (Paraćin), kartona nije bilo.

DJERDAP: Grekulović, Arežina, Pantelejević, M. Rudan, S. Rudan, Modoranović, Prvulović, Arsić, Arandjelović, Sandulović, Milićević.

MORAVAC ORION: M. Mladenović, Cekić, Petrović, Cenić, Pajić, Nikola Stojiljković, Mladen Ćirić (M. Stamenković), Saša Marković, Kostić, N. Stefanović (D. Mladenović), Miloš Dobrosavljević (Milić).

Važna pobeda Djerdapa u duelu sa liderom na tabeli Srpske lige Istok. Stručni štab Moravac ORIONA je pred seriju teških utaikmica koja počinje finalom Kupa Jablaničkog okruga, odlučio da odmori deo prvotimaca. Šansu da pokažu svoje vrednosti i mogućnosti dobili su mladi igrači sa manjom minutažom, ali i omladinci i kadeti ekipe iz Mrštana.

Moravac ORION je poveo golom kadeta Mladen Ćirića u 29. minutu. Na izjednačenje se nije dugo čekalo: u 38. minutu sudija Aleksandar Ilić je posle jednog kontakta igrača Djerdapa i Moravac Oriona u šesnaestercu gostiju pokazao na belu tačku, a iskusni Sandulović nije propustio priliku da donese rezultatsko izjednačenje. U 45. minutu Modoranović je posle prodora po desnoj strani dobio loptu takoreći na stativi i nije imao većih problema da zatrese mrežu gostiju. U nastavku se vodila ravnopravna borba na sredini terena, ali pravih prilika za gol i promenu rezultata do kraja meča nije bilo.

U stručnom štabu Moravac ORIONA mogu biti zadovoljni igrom svih mladih igrača koji su znali da iskoriste pruženu priliku i nametnu se kao izbor i rešenje i za neke od narednih utakmica. Pre svih dobru igru pružili su junoše Mladen Ćirić, Miloš Dobrosavljević i Nikola Stojiljković, ali i tek nešto stariji Dušan i Miodrag Mladenović, Miloš Petrović, Saša Marković, Marko Stamenković i Stefan Kostić.

**********

SINDJELIĆ - RADNIČKI (PIROT) 5:0

Strelci: 1:0 Stojanović u 45. iz jedanaesterca, 2:0 Stošković u 65. iz jedanaesterca, 3:0 Stupar u 74., 4:0 A. Petrović u 77., 5:0 Stošković u 82. minutu - Niš, stadion Železničara, gledalaca: 500, sudija: Stojadin Denkić (Aleksinac), žuti kartoni: Stupar (Sindjelić), Ristov (Radnički), crveni kartoni: F. Djordjević u 55., Spasić u 65. minutu (obojica Radnički).

SINDJELIĆ: Mirdžić, Stojanović, M. Petrović, Stupar, Dugalić, Tomić (D. Petrović), Stošković, Prokić (A. Petrović), Avdić, Cmajčanin (Blagojević), Ristić.

RADNIČKI: Stefanović, S. Stojković, B. Mančić (Penčić), S. Ćirić (Petrov), Nikolić, Spasić, F. Djordjević, Ristov, M. Mančić, Todorović (Manojlović), A. Stojković.

Puče "petarda" u Nišu i to u duelu sa Piroćancima. Sindjelić je u vodjstvo došao u samom finišu prvog polivremena iz penala. U nastavku još jedan jedanaesterac za domae za vodjstvo 2:0 i dva crvena kartona - u 55. minutu van igre je morao Djordjević, a deset minuta kasnije i Spasić, Sa dva igrača "viška" domaćin je rutinski priveo utakmicu kraju, završivši duel sa 5 lopti u mreži Radničkog.

**********

SFK MORAVAC (PREDEJANE) - TRSTENIK PPT 3:1

Strelci: 1:0 Karapandžić u 34., 2:0 Kostić u 70., 2:1 Milanović u 85., 3:1 Ž. Stanković u 86. minutu - Predejane, stadion SFK Moravca, gledalaca: 200, sudija: Mladen Andjelković (Vranje), žuti kartoni: Kostić (SFK Moravac), Milanović, Ljubisavljević, Stojanović (Trstenik PPT).

SFK MORAVAC: Zdravković, Tošić (Marković), Nikolić, Mitić, Vidanović, Janković (Petrović), Kostić, Ž. Stanković, Lazarević, Karašandžić, B. Stanković (A. Stanković).

TRSTENIK PPT: Azdejković,Vukojević, Stojanović, Milovanović, Milić (Adamac), Karović, Milošević, Simović, Ljubisavljević, Vukosavljević (Radivojević), Perčević (Matović).

Pet kola pre kraja prvenstva u Srpskoj ligi Istok u Predejanu konačno mogu da odahnu. Tri boda u duelu sa Trstenikom donela su preko potreban mir jer je prednost SFK Moravca u odnosu na Žitoradju i Jedinstvo iz Paraćina sada velikih 8, odnosno 9 bodova.

Domaćine je u vodjstvo doveo Ninoslav Karapandžić u 34. minutu, a to je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor. U nastavku, u borbenoj i tvrdoj utakmici vidjena su još tri gola i na kraju radost domaćina koji sa nova tri boda koji do kraja prvenstva na svom terenu dočekuje Radnički iz Pirota i Moravac ORION, a gostuje u Negotinu, Brusu i Svilajncu.

**********

TABANE TRGOVAČKI - DUBOČICA 1923 3:0

Strelci: 1.0 Spasojević u 11., 2:0 Stojicev u 19., 3:0 Mićunović u 35. minutu - Jagodina, pomoćni teren Gradskog stadiona, gledalaca: 300, sudija: Milan Rašić (Zaječar), žuti karton: Stanojević (Tabane Trgovački).

TABANE TRGOVAČKI: Vranić, Stojković, Urošević (Stanojević), Ivanović, Ciger, Zdravković, Stoicev, Radulović, Spasojević (Milojević), Cvetković (Timić), Mićunović.

DUBOČICA 1923: Petrović, Cakić, Marjanović, Marinković, Džikić, Stanković (Stojanović), Marković, Stojanović, Cakić, Djordjević, Kostić.

Pobedom u duelu nad leskovačkom Dubočicom, Jagodinci su posle 25. kola preuzeli treće mesto na tabeli Srpske lige Istok. Pobednik je odlučen već u prvoj trećini utakmice.

U 11. minutu Stoicev je uputio jak šut ka golu Leskovčana, golman Petrović je kratko odbio loptu na kojuje natrčao Spasojević i doneo prednost domaćinu. U 19. minutu Stoicev je ponovo šutirao, ali je ovoga puta bio precizniji i lopta je završila u mreži Dubočice. U 35. minutu korner je izveo Radulović, a Mićunović je volejom smestio loptu u mrežu gostiju.

Ovim porazom Dubočica 1923 je i definitivno ostala bez šansi da u sezoni 2013/2014. izbori opstanak u Srpskoj ligi Istok.

**********

TIMOČANIN - HAJDUK VELJKO 2:1

Strelci: 1:0 Stojadinović u 7., 2:0 Djordjević u 63., 2:1 Todorović u 82. minutu - Knjaževac, gledalaca. 200, sudija: Borko Mijajlović (Jagodina).

TIMOČANIN: Kostić, Manić, Djordjević, Petrović, Ahmeti, Stojanović, Dimitrijević, Spasovski (Milić), Kocić, Stojadinović (Milutinović), Ćirić (Bogdanović).

HAJDUK VELJKO: Milošević, Davidović, Dinković, Nedeljković, Milošević, Todorović, Bogdanović, Spnulović (Lazić), Puljecović, Bogoslovski (Davidović), Vujadinović (Stamenković).

Iskoristili su Knjaževčani svoje prilike za gol i sa nova tri boda napravili važan korak ka ostvarenju cilja i očuvanju srpskoligaškog statusa.

Već u 7. minutu Timočanin stiže do prednosti: uigrana kombinacija domaćih za prekide, Djordjević je dodao loptu do kapitena Stojadinovića koji je preciznim udarcem poslao loptu u mrežu Negotinaca. Na drugi gol domaćih čekalo se do 63. minuta: posle kornera Djordjević je efektnim golom najavio pobedu svog tima.

Negotinci se nisu predavali: u 82. minutu Dinković je prošao po levoj strani, centrirao a Todorović je neodbranjivo poslao u mrežu Timočanina.

**********

CAR KONSTANTIN - RADNIČKI (SVILAJNAC) 1:1

Strelci. 0:1 Stojanović u 24., 1:1 Mijatović u 61. minutu - Niš, stadion Car Konstantina, gledalaca: 200, sudija: Stevan Rašić (Leskovac), žuti kartoni: Todorović, Mladenović, N. D. Petković, Milanović (Car Konstantin).

CAR KONSTANTIN: Milanović, N. J. Petković, Mladenović, Jovanović, Kocić, Mijatović, Ilić (N. D. Petković), Jović (Todorović), Pavlović, Ristić, Jeremić (Filipov).

RADNIČKI: Mijajlović, Paunović, Stašić, Milanović, Aćimović, Djurić, Sindjelić, Popović, Simonović (Cvetković), Milanović, Stojanović (Bogićević).

Gosti su na početku utakmice iznenadili domaćina ofanzivnom postavkom igre, a Stojanović je bolju igru Radničkog krunisao golom u 24. minutu.

Nišlije su izjednačile u 61. minutu: Todorović je posle prodora odlično uposlio Miljana Mijatovića koji je snažnim udarcem sa 12-13 metara savladao sigurnog golmana Mijajlovića.

**********

ŽITORADJA - JEDINSTVO (PARAĆIN) 0:1

Strelac: 0:1 Trifunović u 33. minutu - Žitoradja, gledalaca. 300, sudija: Milan Milutinović (Svrljig), žuti kartoni: Trajković, Perić, Smiljković (Žitoradja), Gajić, Urošević (Jedinstvo).

ŽITORADJA: Gligović, Krstić (Dragojević), Marković, Stanković, Ćirić (Todorović), Trajković, Paunović, Milojić, Perić, Stamenković (Marjanović), Smiljković.

JEDINSTVO: Ostojić, Stević, Stojanović (Marković), Micić, Gajić, Stanić, Urošević (Dinić), Jevdjević, M. Milanović, Branković (Manojlović), Trifunović.

Domaćin je napadao, ali je gost pogodio jednom za sva tri boda. U 33. minutu brz kontrapad Jedinstva Trifunović je pretvorio u pogodak za osvajanje tri boda koja Paraćincima znatno povećavaju šanse u borbi za opstanak u Srpskoj ligi Istok.

**********

SLOGA (DESPOTOVAC) - KOPAONIK 6:2

Strelci. 0:1 Živanović u 10., 1:1 B. Marjanović u 12., 2:1 Krstić u 15., 3:1 Stojković u 17., 4:1 Stojković u 52., 5:1 Jevremović u 55., 6:1 Krstić u 76., 6:2 Živanović u 85. minutu - Despotovac, gledalaca: 200, sudija. Marko Jovanović (Leskovac), žuti kartoni: Stojković (Sloga), Raičević, Burgić (Kopaonik).

SLOGA: Vujanac, A. Petrović (S. Marjanović), Stojkov, Perović, Miladinović, B. Marjanović, Radojević, Krstić, M. Petrović, Stojković (Stanković), Jevremović (Vučković).

KOPAONIK: Ćirković (Milunović), Raičević (Vidojević), Knežević, Valjarević, Lisinac, Velisavljević, Davidović, Vilimonović (Burgić), Živanović, Vuletić, Deljanin.

Raspucali su se Despotovčani i posla vodjstva Brusjana postiogli čak 6 golova i na kraju slavili pobedu koja im omogućava miran ulazak u završnicu sezone.