You are here: Home Srpska liga Srpska liga Istok: Djerdap - Moravac ORION 2:1

Srećna slava i živeli ! - Katalog od 18.11. do 20.12.

Katalog SREĆNA SLAVA od 18. novembra do 20. decembra.

subota, 10 maj 2014 18:47

Srpska liga Istok: Djerdap - Moravac ORION 2:1

Pobedom u duelu sa liderom na tabeli, ekipa Djerdapa je osvojila verovatno i odlučujuće bodove u borbi za očuvanje srpskoligaškog statusa.

SRPSKA LIGA ISTOK - 25. KOLO

DJERDAP - MORAVAC ORION 2:1

Strelci: 0:1 Ćirić u 29., 1:1 Sandulović u 38. iz jedanaesterca, 1:2 Modoranović u 45. minutu - Kladovo, gledalaca: 500, sudija: Aleksandar Ilić (Paraćin), kartona nije bilo.

DJERDAP: Grekulović, Arežina, Pantelejević, M. Rudan, S. Rudan, Modoranović, Prvulović, Arsić, Arandjelović, Sandulović, Milićević.

MORAVAC ORION: M. Mladenović, Cekić, Petrović, Cenić, Pajić, Nikola Stojiljković, Mladen Ćirić (M. Stamenković), Saša Marković, Kostić, N. Stefanović (D. Mladenović), Miloš Dobrosavljević (Milić).

Važna pobeda Djerdapa u duelu sa liderom na tabeli Srpske lige Istok. Stručni štab Moravac ORIONA je pred seriju teških utaikmica koja počinje finalom Kupa Jablaničkog okruga, odlučio da odmori deo prvotimaca. Šansu da pokažu svoje vrednosti i mogućnosti dobili su mladi igrači sa manjom minutažom, ali i omladinci i kadeti ekipe iz Mrštana.

Moravac ORION je poveo golom kadeta Mladen Ćirića u 29. minutu. Na izjednačenje se nije dugo čekalo: u 38. minutu sudija Aleksandar Ilić je posle jednog kontakta igrača Djerdapa i Moravac Oriona u šesnaestercu gostiju pokazao na belu tačku, a iskusni Sandulović nije propustio priliku da donese rezultatsko izjednačenje. U 45. minutu Modoranović je posle prodora po desnoj strani dobio loptu takoreći na stativi i nije imao većih problema da zatrese mrežu gostiju.

U nastavku se vodila ravnopravna borba na sredini terena, ali pravih prilika za gol i promenu rezultata do kraja meča nije bilo.

U stručnom štabu Moravac ORIONA mogu biti zadovoljni igrom svih mladih igrača koji su znali da iskoriste pruženu priliku i nametnu se kao izbor i rešenje i za neke od narednih utakmica. Pre svih dobru igru pružili su junoše Mladen Ćirić, Miloš Dobrosavljević i Nikola Stojiljković, ali i tek nešto stariji Dušan i Miodrag Mladenović, Miloš Petrović, Saša Marković, Marko Stamenković i Stefan Kostić.