You are here: Home Srpska liga Korak bliže Prvoj ligi: Moravac ORION - Car Konstantin 4:0

Top dani u ORION Marketima od 16. do 19. decembra

Top dani u svim ORION Marketima od subote 16. do utorka 19 decembra.

Top dani u ORION Marketima od 11. do 17. decembra

Top dani u svim ORION Marketima od 11. do 17. decembra.

Srećna slava i živeli ! - Katalog od 18.11. do 20.12.

Katalog SREĆNA SLAVA od 18. novembra do 20. decembra.

nedelja, 04 maj 2014 19:05

Korak bliže Prvoj ligi: Moravac ORION - Car Konstantin 4:0

Fudbaleri Moravac ORIONA su ubedljivom pobedom nad niškim Car Konstantinom naprabili još jedan korak ka potvrdi plasmana u Prvu ligu Srbije.

SRPSKA LIGA ISTOK - 24. KOLO

MORAVAC ORION - CAR KONSTANTIN 4:0

Strelci: 1:0 V. Stefanović u 46., 2:0 N. Stefanović u 50. iz jedanaesterca, 3:0 Nikolić u 55., 4:0 Milić u 89. minutu - Mrštane, stadion ORION, gledalaca: 400, sudija: Miloš Janković (Negotin) 7, žuti kartoni: Pajić (Moravac ORION), Milanović, N. J. Petković (Car Konstantin).

MORAVAC ORION: M. Mitrović -, Cekić 7, Mladenović 7, Cenić 7, Marković 7, Pajić 7, N. Mitrović 8, B. Stamenković 7,5 (M. Stamenković -), V. Stefanović 7,5 (Milić 7,5), N. Stefanović 7 (Dobrosavljević 7), Nikolić 8,5.

CAR KONSTANTIN: Milanović 6, N. J. Petković 6, Cvetković 6 (Zdravković -), Jovanović 5, Kocić 5, Mijatović 6, Ilić 6 (Jeremić -), N. D. Petković 6 (Filipov 5), Pavlović 6, Jović 6, Mladenović 6.

Igrač utakmice: Ninoslav Nikolić (Moravac ORION)

Raspucali su se Mrštančani i u duelu sa Nišlijama napravili još jedan korak ka plasmanu u Prvu ligu Srbije. Izabranici trenera Jovana Stankovića su i u duelu sa Nišlijama potvrdili kvalitet i još jednom dokazali da su zasluženo na čelu srpskoligaškog karavana.

Prvo poluvremen donelo je napade domaćina, ali je odbrana gostiju uspevala da odoli do odlaska na odmor. U 2. minutu Vladimir Stefanović je imao prvu priliku na utakmici, ali je njegov udarac sa 8-9 metara pdbranio golman Milanović. Čuvar mreže Nišlija bio je na visini zadatka i u 29. minutu kada je zaustavio udarac Ninoslava Nikolića sa 14-15 metara. U 38. minutu Bojan Stamenković je neometan glavom sa 6-7 metara poslao loptu pored gola, a u 44. minutu šut je sa dvadesetak metara oprobao Nikola Stefanovića, ali je golman Ivan Milanović još jednom bio siguran.

U nastavku furiozana start Mrštančana. U 46. minutu Nenad Mitrović je glavom odlično "izbacio" u prazan prostor Ninoslava Nikolića koji je kao tane uleteo u šesnaesterca Car Konstantina, nesebično uposlio Vladimira Stefanovića koji je sa peterca doveo svoj tim u vodjstvo.

U 49. minutu još jednom je Bojan Stamenković pokušao udarcem glavom, ali je lopta ponovo završila pored gola. Minut kasnije posle brze akcije domaćina, Nikola Stefanović je izašao sam pred golmana Nišlija koji je neoprezno startovao i oborio igrača domaćih. Za sudiju Miloša Jankovića iz Negotina nije bilo dileme da je u pitanju prekršaj za najstrožu kaznu. Loptu je na belu tačku postavio Nikola Stefanović i poslao golmana u jednu, a loptu u drugu stranu.

Furioznih 10 minuta lidera Srpske lige Istok donelo je još jednu idealnu priliku Vladimiru Stefanoviću u 51. minutu, ali je golman Milanović još jednom sačuvao svoju mrežu. U 55. minutu nova sjajna asistencija Nenada Mitrovića koji je "u prazno" uposlio Ninoslava Nikolića koji je uleteo u šesnaesterac Car Konstantina i jakim i preciznim udarcem, sa 11-12 metara iskosa sa desne strane povisio prednost domaćina na 3:0.

U 70. minutu priliku da poveća prednost Moravac ORIONA propustio je Ivan Milić, a golman Milanović je sprečio pokušaj lob udarca. U 83. minutu ponovo je u prilici bio Ivan Milić, ali je golman Nišlija bio siguran. Milić se za promašaje iskupio u 89. minutu kada je na asistenciju Ninoslava Nikolića preciznim udarcem sa 14-15 metara zatresao mrežu Car Konstantina.

Posle 24. kola Moravac ORION se nalazi i dalje na čelu tabele Srpske lige Istok sa 53 osvojena boda, 11 više od Trstenika PPT na drugom i 12 više u odnosu na trećeplasirani Radnički iz Pirota.

U sledećem, 25. kolu Moravac ORION gostuje u Kladovu ekipi Djerdapa.