You are here: Home Srpska liga Srpska liga Istok - pregled utakmica 23. kola

Srećna slava i živeli ! - Katalog od 18.11. do 20.12.

Katalog SREĆNA SLAVA od 18. novembra do 20. decembra.

utorak, 29 april 2014 19:28

Srpska liga Istok - pregled utakmica 23. kola

Pobedom na gostovanju u Svilajncu, Moravac ORION povećao prednost na 9 bodova. Sve izvesnije da će iz Srpske lige Istok ispasti tri ekipe.

SRPSKA LIGA ISTOK - PREGLED UTAKMICA 23. KOLA

RADNIČKI (SVILAJNAC) - MORAVAC ORION 0:1

Strelac: 0:1 Nikolić u 13. minutu - Svilajnac, gledalaca: 200, sudija: Dalibor Nešić (Zaječar). Žuti kartoni: Petrović, Aćimović, Popović (Radnički), Ilić, Stanković (Moravac ORION).

RADNIČKI: Mihajlović, Stašić, Jaćimović, Milanović, A. Marjanović, Djurić, Simonović, Popović, Sindjelić (Cvetković), Petrović, Stojanović.

MORAVAC ORION: M. Mitrović, Saša Marković (Kostić), Mladenović, Cenić, Stefan Marković, Ilić, N. Mitrović (Stanković), B. Stamenković, Milić (V. Stefanović), N. Stefanović, Nikolić.

Igrač utakmice: Milan Mitrović (Moravac ORION)

Lider na tabeli Srpske lige Istok nije dozvolio iznenadjenje na gostovanju u Svilajncu. Domaćinu je ova utakmica bila izuzetno važna jer je poraz značio da se Radnički priključuje grupi timpova koja strepi za opstanak. Gostima su bodovi bili važni kako bi održao prednost u odnosu na najbliže pratioce na tabeli.

Pobednik je odlučen veoma rano, već u 13. minutu: Ninoslav Nikolić je prošao po desnoj strani, silovito šutirao, lopta je zakačila jednog od igrača Radničkog, promenila pravac i završila u mreži.

Gosti su u nastavku još jednom dokazali kvalitet koji ima najbolja odbrana u ligi predvodjena sjajnim golmanom Milanom Mitrovićem i štoperima Bobanom Cenićem i Stefanom Markoviće.

Imali su Mrštančani prilike da pobedu učine ubedljivijom, ali Nikola Stefanović, Ninoslav Nikolić i i Nikola Stanković nisu uspeli da zatresu mrežu domaćina.

U sledećem, 24. kolu Moravac ORION na svom terenu dočekuje Car Konstantin iz Niša, dok je Radnički iz Svilajnca gost Jedinstva u Paraćinu.

**********

DJERDAP - RADNIČKI (PIROT) 0:0

Kladovo, gledalaca: 400, sudija: Milan Rašić (Zaječar). Žuti kartoni: S. Rudan. Arsić, Popović (Djerdap), Djordjević, Manojlović (Radnički).

DJERDAP: Grekulović, Arežina, Popović, M. Rudan, S. Rudan, Arsić, Ilijević (Pantelejić), Prvulović, Arandjelović (Dimitrijević), Sandulović, Milićević.

RADNIČKI: Stefanović, S. Stojković, B. Mančić (Petrović), S. Ćirić, Nikolić, Spasić, Djordjević (Petrov), Manojlović, M. Mančić, Todorović (N. Ćirić), A. Stojković.

Igrač utakmice: Stefan Rudar (Djerdap)

Borbeni remi u Kladovu završen je bez golova. Domaćin je češće napadao, ali su Piroćanci imali ozbiljnije prilike za gol. U 25. minutu Aca Stojković je izveo slobodan udarac sa 18 metara, ali je golman Djerdapa Grekulović odlično intervenisao.U 27. minutu priliku je na drugoj strani imao Arandjelović, ali je i golman Radničkog Stefanović bio na visini zadatka.

U nastavku tri prilike za Djerdap, ali Arandjelović, Arsić i Sandulović nisu bili precizni. Priliku utakmice propustio je Ćirić koji se u 86. minutu našao sam pred golmanom Djerdapa, ali je Grekulović još jednom sjajno intervenisao i zaslužio epitet jednog od junaka utakmice.

**********

SINDJELIĆ - TRSTENIK PPT 1:1

Strelci: 0:1 Rajković u 22., 1:1 Avdić u 46. minutu - Niš, stadion pored pruge, gledalaca: 300, sudija: Mladen Andjelković (Vranje), žuti kartoni: Čmajčanin, Avdić, Milenković (Sindjelić), N. Milovanović, Stojković, Rajković, M. Milovanović (Trstenik PPT).

SINDJELIĆ: Mirdžić, Stojanović, M. Petrović, Čmajčanin, Dugalić Tomić, Stašković, Milenković, Abdić, Stupar, Stanković (Ristić).

TRSTENIK PPT: Petrović, Vukajlović, Stojković, M. Milovanović, Milić, Rajković, Ljubisavljević, Simović, Smiljković (Perčević), Vukosavljević, N. Milovanović.

Gosti su došli u vodjstvo golom Nikole Rajkovića u 22. minutu koji je posle kornera jakim i preciznim udarcem zatresao mrežu Nišlija. Na samom početku drugog poluvremena, na centaršuta Milana Petrovića najviši u skoku bio je Ivan Milenković, odlično je asistirao Demiru Avdiću koji je iz neposredne blizine postavio konačan rezultat ovog duela.

**********

TIMOČANIN - DUBOČICA 1923 2:0

Strelci. 1:0 Dimitrijević u 20., 2:0 Djordjević u 76. minutu - Knjaževac, gledalaca: 150, sudija: Mladen Nikolić (Kruševac), žuti kartoni: Mitrović, Pešić, Stošić (Dubočica).

TIMOČANIN: Nakić, Manić, Djordjević, Petrović, Ahmeti, Dimitrijević (Ćirić), Nikolić, Kocić, Spasovski, Stojadinović (Ilijić), Miletić (Milić).

DUBOČICA 1923: Petrović, P. Cakić, Marjanović, Džikić, Mitrović, Pešić, Marković, Kostić, Stošić, M. Cakić, Stojanović.

Domaći su poveli golom Dimitrijevića u 20. minutu koji je jakim udarcem sa 19-20 metara poslao loptu pod samu prečku. Pobedu Timočanina potvrdio je Djordjević u 76. minutu kada je posle prekida i intervencije golmana gostiju Petrovića iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu Leskovčana.

**********

SFK MORAVAC (PREDEJANE) - ŽITORADJA 1:0

Strelac: 1:0 Vidanović u 10. minutu - Predejane, gledalaca: 200, sudija: Dejan Stajić (Vranje), žuti kartoni: Marković (SFK Moravac), Stamenković (Žitoradja).

SFK MORAVAC: Zdravković, Marković, Nikolić (Stojilković), Mitić, Vidanović, Janković, Kostić, Ž. Stanković, M. Lazarević, Karapandžić (B. Stanković), Cojić (M. Stanković).

ŽITORADJA: Stošić, Kitanović, Marković, Smiljković (Dragojević), Ćirić, Trajković, Paunović (Mišić), Milojić, Perić, Stamenković, Todorović (Marjanović).

Duel ekipa koje još uvek nisu razrešile dieleme oko opstanka u Srpskoj ligi Istok pripao je domaćinu koji je iskoristio jednu od svojih prilika za gol. Vidanović je u 10. minutu doneo prednost dpmaćinu, a do odmora fudbaleri Moravca stvorili su još dve prilike za gol.

U nastavku izjednačena igra, Žitoradja je pokušala da stigne do izjednačenja, ali u igri u kojoj su vidjene po dve prilike pred oba gola nije bilo promene rezultata.

U sledećem kolu Moravac gostuje u Leskovcu gde će odmeriti snage sa Dubočicom 1923, dok Žitoradja na svom terenu dočekuje Tabane Trgovački.

**********

CAR KONSTANTIN - KOPAONIK 3:0

Strelci_ 1:0 Ristić u 3., 2:0 Ristić u 43., 3:0 Tasić u 80. minutu - Niš, stadion na Bubnju, gledalaca: 300, sudija: Marjan Savić (Aleksinac), žuti kartoni: Mijatović, Tasić, N. D. Petković, Ristić (Car Konstantin), Bićanin, Danilović (Kopaonik).

CAR KONSTANTIN: Milanović, N. J. Petković, Cvetković, Kocić, Blagojević, Mijatović, Ilić (Mladenović), Pavlović (N. D. Petković), Jović (Jovanović), Ristić, Tasić.

KOPAONIK: Ćirković (Milunović), Danilović, Knežević (Vilimonović), Radovanović, Lisinac, Velisavljević, Deljanin, Bićanin (Raičević), Živanović, Vukojević, Vuletić.

Pobedom u duelu sa Kopaonikom, niški "carići" su osvojili verovatno i odlučujuće bodove u naporu da izbore opstanak u Srpskoj ligi Istok. Isksuni Igor Ristić je već u 3. minutu doveo svoj tim u vodjstvo, a dva minuta pre odlaska na odmor novim pogotkom najavio trijumf svog tima. U 80. minutu u ulozi asistenta bio je Jović, a Milan Tasić je na oproštaju od navijača pred odlazak na Island efektnim pogotkom sa 18 metara postavio konačan rezultat duela odigranog na niškom Bubnju.

**********

TABANE TRGOVAČKI - JEDINSTVO (PARAĆIN) 2:0

Strelci: 1:0 Kovačević u 27., 2:0 Kovačević u 59. minutu - Jagodina, gledalaca: 400, sudija: Bojan Milić (Kruševac), žuti kartoni: Stoicev, Kovačević (Tabane Trgovački).

TABANE TRGOVAČKI: Vranić, Stojković, Kovačević, Ivanov, Ciger, Zdravković, Stoicev (Stanojević), Marinković (Timić), Spasojević, Cvetković (Brkić), Mićunović.

JEDINSTVO: Milanović, Stević, Marković, Ivanković, Djurić, Gajić, Urošević, Mitić, Milanović, Branković, Stojanović (Manojlović).

Jagodinci su poveli golom Kovačevića koji je na asistenciju Marinkovića doveo Tabane u vodjstvo u komšijskom odmeravanju snaga ekipa iz Pomoravlja. Svojim drugim golom u 59. minutu Kovačević je postavio konačan rezultat ovog zanimljivog duela.

**********

SLOGA (DESPOTOVAC) - HAJDUK VELJKO 5:1

Strelci: 1:0 Vasić u 17., 2:0 Jevremović u 18., 2:1 Vujadinović u 25., 3:1 Jevremović u 44., 4:1 Perović u 76., 5:1 Stanović u 80. minutu - Despotovac, gledalaca: 200, sudija: Bojan Mitrović (Pirot), žuti karton: L. Todorović (Hajduk Veljko).

SLOGA: Vujanac, Jevremović (A. Petrović), Stojkov, Perović, Radojević (Stojković), B. Marjanović, Krstić, Popov, M. Petrović, Vasić, Milutinović (Stanković).

HAJDUK VELJKO: Radenković, Slo. Bogdanović, Lazić, Milošević, Milosavljević, L. Todorović, Sla. Bogdanović, Puljecović, Nedeljković, Bogoslovski, Vujadinović.

Ubedljivom pobedom u duelu sa ekipom Hajduk Veljka fudbaleri Sloge najavili su beg iz zone ispadanje na srpskoligaškom "Istoku".