You are here: Home Srpska liga Lider siguran: Radnički (Svilajnac) - Moravac ORION 0:1

Top dani u ORION Marketima od 16. do 19. decembra

Top dani u svim ORION Marketima od subote 16. do utorka 19 decembra.

Top dani u ORION Marketima od 11. do 17. decembra

Top dani u svim ORION Marketima od 11. do 17. decembra.

Srećna slava i živeli ! - Katalog od 18.11. do 20.12.

Katalog SREĆNA SLAVA od 18. novembra do 20. decembra.

subota, 26 april 2014 19:33

Lider siguran: Radnički (Svilajnac) - Moravac ORION 0:1

Pobedom na teškom gostovanju u Svilajncu, ekipa Moravac ORIONA je, 7 kola pre kraja, povećala prednost na tabeli Srpske lige Istok na 9 bodova.

SRPSKA LIGA ISTOK - 23. KOLO

RADNIČKI (SVILAJNAC) - MORAVAC ORION 0:1

Strelac: 0:1 Nikolić u 13. minutu - Svilajnac, gledalaca: 200, sudija: Dalibor Nešić (Zaječar) 7.

RADNIČKI: Mihajlović 6,5, Stašić 6,5, Jaćimović 6,5, Milanović 6, A. Marjanović 6,5, Djurić 7, Simonović 6, Popović 7, Sindjelić 6 (Cvetković -), Petrović 6,5, Stojanović 7.

MORAVAC ORION: M. Mitrović 8,5, Saša Marković 7 (Kostić 6,5), Mladenović 6, Cenić 7, Stefan Marković 7,5, Ilić 8,5, N. Mitrović 7,5 (Stanković 6,5), B. Stamenković 7,5, Milić 7 (V. Stefanović 5), N. Stefanović 7, Nikolić 5.

Igrač utakmice: Milan Mitrović (Moravac ORION)

Lider na tabeli Srpske lige Istok nije dozvolio iznenadjenje na gostovanju u Svilajncu. Domaćinu je ova utakmica bila izuzetno važna jer je poraz značio da se Radnički priključuje grupi timpova koja strepi za opstanak. Gostima su bodovi bili važni kako bi održao prednost u odnosu na najbliže pratioce na tabeli.

Pobednik je odlučen veoma rano, već u 13. minutu: Ninoslav Nikolić je prošao po desnoj strani, silovito šutirao, lopta je zakačila jednog od igrača Radničkog, promenila pravac i završila u mreži.

Gosti su u nastavku još jednom dokazali kvalitet koji ima najbolja odbrana u ligi predvodjena sjajnim golmanom Milanom Mitrovićem i štoperima Bobanom Cenićem i Stefanom Markoviće.

Imali su Mrštančani prilike da pobedu učine ubedljivijom, ali Nikola Stefanović, Ninoslav Nikolić i i Nikola Stanković nisu uspeli da zatresu mrežu domaćina.

U sledećem, 24. kolu Moravac ORION na svom terenu dočekuje Car Konstantin iz Niša, dok je Radnički iz Svilajnca gost Jedinstva u Paraćinu.